Mnohí z nás už počuli o COVID-19 a vplyve na náš každodenný život. Aby sme dodržali vládne pravidlá a postupy, museli sme zrušiť naše fitnes predplatné, rutiny, záľuby a podobne. Čo však teraz? Ako dosiahnete ciele, formu a zdravý životný štýl?

Tu je niekoľko rád, ktoré si môžete precvičiť doma a zostať v kondícii:


1. Malé kroky sú efektívnejšie ako býčí prístup

Takže ste si definovali svoj cieľ, zvládli niekoľko cvičení a výsledky sú niekde v ďalekej budúcnosti. To, že sa budete frustrovať tu a teraz, vám nepomôže nabrať tieto svaly alebo znížiť objem tuku okolo vašej postavy. Upravte svoj plán, vynechajte to čo nie je potrebné, a zamerajte sa jednoducho na 3 cviky. Použitím tejto metódy pomaly, ale neustále získavate viac informácií o tom, čo vaše telo vyžaduje a ako ste skutočne pripravení. Harmonogram cvičení môže byť prispôsobený každému, nezávisí to od vašej „profesionality“ alebo „úrovne zručností“, tento postup je zavedený, aby vám pomohol precvičiť správne časti tela v správnom čase.

Príklad tréningového plánu pre začiatočníkov by vyzeral takto:


1. 15x brušáky
2. 15x vojenské kliky (nepodvádzajte, špičku nosa na zem)
3. 15x drep
Odporúčaný interval 2-3 krát týždenne po dobu jedného mesiaca.


! RADA ODBORNÍKA

Pri cvičeniach v interiéri a plánovaní užívania doplnkov výživy sa dôrazne odporúča používať iba proteíny a kreatín. Všetky ostatné doplnky sú irelevantné a neprispejú k vášmu pokroku, pokiaľ nie ste profesionál a väčšinu života netrénujete.


2. Buďte kreatívni so svojim tréningovým plánom


Existuje niekoľko dostupných zdrojov online, ktoré môžete prehľadávať, kombinovať a spájať cvičenia do jedného. Inšpirujte sa nimi, zoberte to, čo je relevantné alebo čo sa vám páči, a vylepšite ich, prípadne „upgradujte“ svojou vlastnou „podstatou“.
Jednoduché posúvanie webových stránok, ktoré neustále opakujú rovnaký obsah, je zastarané. Preto uvediem ako príklad niekoľko cvičení, ktoré „vylepšil“ náš tím profesionálnych trénerov.

1. Winger (masívne cvičenie hrudi)

- sú potrebné 2 činky


Toto cvičenie vyžaduje, aby ste mali ďalšie vybavenie, a keďže tento príspevok bol zámerne zameraný na „nie je potrebné žiadne ďalšie vybavenie“, stále je odporúčaným cvičením pre tých, ktorí si chcú rýchlo vybudovať hrudník.
Ľahnite si na podlahu (ak máte lavičku, to je ešte lepšie), vezmite činky do oboch rúk a začnite robiť polkruhy vodorovne, rovnako ako keby ste mali krídla a chceli ste vzliednuť. Začnite nad hlavou a pokračujte v stláčaní nadol do oblasti brušných svalov. Zastavte, keď sa obe činky zrazia. Jedná sa o veľmi náročné cvičenie a na zabránenie nežiaducej bolesti svalov alebo horšieho stavu odporúčame používať nižšie váhy.


2. Air sitter (cvičenie na zadok a stehná)

shiko-dachi_square_stance

Toto cvičenie má pôvod v bojových umeniach (karate) a legitímnym menom je „Shiko-Dachi“ (四 股 立) alebo štvorcový postoj. Cieľom je posilniť pevnosť a odolnosť vašich nôh. Keď stojíte, roztiahnite si nohy čo najviac a rovnako ako sa pokúšate sedieť na barovej stoličke, posaďte sa na vzduch (tu prichádza na rad sedenie), zastavte, keď sú vaše kolená v 90 stupňoch. Ak chcete pridať väčšiu váhu, vezmite si do rúk činky alebo iné závažie, natiahnite ruky dopredu a podržte ich. Držte, až sa vám nohy začnú triasť.


3. Mentalita hrá pri cvičení rozhodujúcu úlohu

Je bežné očakávať rýchle výsledky, najmä pokiaľ ide o postavu a rast svalov. Nemusíte si merať biceps vždy, keď skončíte s tréningom, namiesto toho zabudnite na akýkoľvek rast a sústreďte sa na tréning. Niekoľko odborníkov na fitnes dokazuje, že ľudia zameraní na samotný tréning sú efektívnejší ako tí, ktorí vidia cieľovú čiaru. Ako už bolo spomenuté, nepotrebujete navyše tisíce variantov bielkovín alebo iných doplnkov výživy. Jedinou dôležitou súčasťou je mentalita a úroveň, ktorú venujete svojmu zdraviu, cvičeniu a pohode.